6 Mart 2010 Cumartesi

ATIŞTIRMA YİYECEKLERİ

Atıştırma yiyecekleri, her geçen yıl daha da kötüye gitmekte. En zararlı atıştırma yiyecekleri aşağıda sıralanmaktadır.. Hemen uyaralım; diyet programınıza hiçbir şey eklemeyerek bel kısmınıza kilo aldıran şeker, kimyasal, renklendirici ve yağ karışımını tanıtan yiyecek endüstrilerinin listelerinin zamanı geçmiştir.


1. Patates Kızartmaları


McDonald’ın yemeklik yağlarını değiştirdiği gerekçelerine inanmayın. Patates kızartmaları, kimyasal ve şeker ile fazla yağlı ve çeşitli olan nişasta içeren beyaz patateslerdir. Tabaktaki en zararlı yiyecektir.

2. Donutlar


Kızarmış ekmeklerdir. Daha fazla bir şey söylememe gerek var mı? Bu yeterli kadar kötü gelmedi mi, peki üzerindeki şeker ve kremaya ne demeli? Başka sorunuz var mıydı?

3. Cipsler (Patates veya Mısır)


Bunlar patates kızartmalarının paketlenmiş halidir. Ancak, sağlıklı yiyecek satan marketlerde bulabileceğiniz fırınlanmış mavi mısır cipslere geçiş yaparak zarar kontrolü yapabilirsiniz..

4. Soda


Maalesef, soda diyet programlarında yer almakta. Kesinlikle tamamen kimyasal madde içermektedir.



5. Çörekler ve Aperatif Kekler


Üzerlerinde kremalar olur ve içeriğinde ise çok fazla şeker içerir.

6. Şeker Barları


Kendinizi bunların içerisinde ve kuru yemişlerde olan bir veya gram proteinlerle kısıtlayabilirsiniz ama daha çok tam bir kâbus olan şekerden. “ enerji” barları olan bir yiyecekle sağlıklı bir yiyeceği değiştirebilirsiniz çoğu şeker barları kesinlikle sağlıksız yiyecek olarak bilinirler ama bazıları 1/ 3’den daha az kalori, biraz daha fazla protein ve az yağ içerir. Bunları birbirine karıştırmamak gerek.

7. Yağsız Kurabiyeler


Bunlar, daha sinsi yiyeceklerdir çünkü sağlıklı gibi görünürler. Yağsız yiyeceklerin, kalorisiz olanlara eşit olmadığını unutmayın.



8. Krakerler


Yağlı yiyeceklere geçelim mi? Çoğu krakerler, yağlıdır. Dikkatlice etiketleri okuyun ve yağsız olanları tercih edin.

9. Çubuk Krakerler


Surpriz. Unutmayın, çünkü yağ içermeyen hiçbir yiyecek sağlıklı değildir. Bu, sağlıklı atıştırma Fuggedaboutit olarak bilinen sadece beyaz un, su şeker de maskelidirler.


Sonuç: Bu kaymak, kramelli, Hindistan cevizli kahve, kremalı kahve içecekleri her yerde yaygındır. Starbuck da çok severim, ama 20 gram kafein, şeker, krema ve süt bir günde iki kez alınırsa beli ince yapmaz! RESİMDE BRITNEY VE KAHVESİ :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Beni yorumsuz bırakmayın lütfen. Yazdığınız her yorum benim için çok değerli.